
Details
| Type | Rear-View Mirror |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Features | Foldable |
| Mirror Adjustment Method | Manual Fold |
$29.95
Prices do not include international shipping fees, import duties, or applicable taxes. All shipping and import-related charges are the customer’s responsibility. For details, please contact us or refer to our Shipping/Returns policy.
Fits for all the models of Softail, Dyna, Sportster, Touring of Harely Davidson from 1982.
Out of stock

| Type | Rear-View Mirror |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Features | Foldable |
| Mirror Adjustment Method | Manual Fold |
| TYPE | Drag Handlebar |
|---|---|
| Color | Gold |
| Compatible Handlebar | 1" |
| Material | Aluminum |
| Finish | Anodized |
| Item WidthSET | 31.0 inch |
| Item Height | 3.5 inch |
| TYPE | Drag Handlebar |
|---|---|
| Color | Red |
| Compatible Handlebar | 1" |
| Material | Aluminum |
| Finish | Anodized |
| Item WidthSET | 31.0 inch |
| Item Height | 3.5 inch |
| Compatible Handlebar Diameter | 1.0 Inch (Clamping Area) |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | 6061 T6 Aluminium |
| Style | 2 in 1 for models with/ without gauge |
| Placement on Vehicle | Front |
| Item Height | 8 Inch |
| Clamping Area Diameter | 1.0" |
| Type | Riser |
| Compatible Handlebar Diameter | 1.0 Inch (Clamping Area) |
|---|---|
| Color | Silver Color, Not Chrome |
| Material | 6061 T6 Aluminium |
| Rise | 8.5" |
| Placement on Vehicle | Front |
| OE/OEM Part Number | 70900655A/ 70900651A |
| Clamping Area Diameter | 1" (Clamping Area) |
| Type | Riser |
| Features | Pullback |
| Compatible Handlebar Diameter | 1.0 Inch (Clamping Area) |
|---|---|
| Color | Purple |
| Material | 6061 T6 Aluminium |
| Style | 2 in 1 for models with/ without gauge |
| Placement on Vehicle | Front |
| Item Height | 8 Inch |
| Clamping Area Diameter | 1.0" |
| Type | Riser |
| TYPE | Drag Handlebar |
|---|---|
| Color | Red |
| Compatible Handlebar | 1" |
| Material | Aluminum |
| Finish | Anodized |
| Item WidthSET | 31.0 inch |
| Item Height | 3.5 inch |
| Features | Durable |
|---|---|
| Color | Chrome |
| Work Handlebar Diameter | 1 1/4" (Clamping Area) |
| Rise | 1.8" |
| Material | 6061 T6 Aluminium |
| Type | Straight Rise |
| Clamping Area Diameter | 1 1/4" |
| Compatible Handlebar Diameter | 1 1/4" (Clamping Area) |
Reviews
There are no reviews yet.